molo beyaz-01

HİKAYEMİZ

Molo; Urla’nın eşsiz doğasında, kökleri Urla’ya ve doğaya olan aşklarına dayanan bir butik otel. Sürdürülebilir lükse yeni bir bakış açısıyla yola çıkan Molo Urla benzersiz bir deneyim vaat ediyor.

 

Urla’nın kalbi İskele’de, 1930’li yıllardan kalma taş bir bina da yer lan Molo; geçmişten günümüze süregelen otantik atmosferi ve çağdaş tasarımları ile benzersiz bir butik otele dönüşmüştür. Urla’nın tarihi dokusunda, misafirlerini iyileştirici ve dingin sıcaklığıyla kucak- layan 10 odası bulunur.

 

Molo Urla; sade, konforlu, temiz ve çevre dostu dokunuşları olan odalarıyla hem beden- inizi hem ruhunuzu besler. Bahçesindeki erik, turunç, limon ve nar ağaçlarının altında Urla’nın iyileştirici enerjisini ve temiz havasını deneyimleme imkanı sunar.

 

Gücünü doğadan alır, sürdürülebilir bir dünya için sorumluluklarının farkındadır.

 

Kapılarımızı açtığımız ilk günden beri doğaya olan sevgimizi ve sürdürülebilirliği kalbimizde barındırıyoruz. Gelecek nesillere olan borcumuzun ve sürdürülebilir bir dünya için tüm sorumlulukların farkındayız. Biliyoruz, mükemmel değiliz ama daha iyi olma niyetindeyiz.

 

İlk günkü heyecanımız ve bütün hayallerimizle, bin bir emekle yarattığımız yaşam alanımızda sizleri Urla’nın yerel, doğal ürünleri ve iyileştirici enerjisiyle buluşturduğumuz için çok mutluyuz.

 

Çalışanlarımızın eğitim ve farkındalık süreci, yerel üreticileri destekleme politikamız, atık ayrıştırma, su ve elektrik tasarrufu ve plastik yerine kullandığımız alternatiflerle doğa dostu olma konusuna hassasiyetle yaklaşıyoruz.

 

MOLO URLA’da doğaya öncelik veriyor ve herkesi gezegenimizi korumak için daha bilinçli bir yaşama davet ediyoruz.

 

Doğal kaynakların korunması, tarihi bir yapı içinde yer alan Molo Urla için en büyük mo- tivasyonlardan biri. Molo Urla olarak; doğa dostu ve etik alternatifleri benimseyerek, tüm canlıların özgürce yaşayabileceği, sürdürülebilir bir dünya yolunda adımlar atıyoruz. Gelecek nesiller için daha iyi bir geleceğe katkıda bulunurken, bugünün ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyoruz. Bu doğa dostu önlemlerin siz değerli misafirlerimizin de geze- gen için attığı adımların bir parçası olmasını umuyoruz.

 

Mimari

Mevcut yapıların tarihine saygı duyuyor ve yerel bina stillerine önem veriyoruz. Baştan sona bütün aşamalarda yerel tasarımcılar ve ustalar ile çalışıyoruz.

 

İletişim

Molo Urla olarak, sürdürülebilirlik girişimlerimizi siz değerli konuklarımıza karşılama esnasında bir hoş geldiniz mektubu ile bildiriyoruz.

 

Su

Gönüllü bir çarşaf ve havlu yeniden kullanım programı yürütüyoruz. Misafirlerimize havlu ve çarşaflarını tekrar kullanmak istedikleri her gün için indirim uyguluyoruz. Böylece hem konuklarımızın bütçenize yardımcı oluyor, hem de gereksiz su israfını azaltıyoruz.

Plastiksiz Yaşam

Otel ve cafe’de mümkün olduğunca tek kullanımlık plastiklere yer vermiyoruz. Plastik şişe yerine cam şişe, plastik pipet yerine cam pipet tercih ediyoruz.

 

Enerji

%95 oranında tasarruf sağlayan LED ampullerle aydınlanıyoruz.

Marka Hikayemiz,

 

Molo Urla’da çıkış noktamız doğanın bize hissettirdiklerinin tek bir noktada birleştiği, sade ve aynı zamanda derin anlamları olan bir hikayesi var.

 

Molo Urla; Urla İskelesi’nde İskele caddesi 19 numarada yer alır. Molo: kelime olarak iskele anlamına gelir. İskelenin bir deniz kadar özgür ama aynı zamanda bulunduğu yere ait olması Molo Urla’nın özünden kopmadan hayallerini gerçekleştirme, değişme ve dönüşme felsefesine ilham olmuştur.

 

Logo’da yer alan 19 adet minik yaprak 19 sayısının enerjisini taşır. Altta yer alan semboller güneşin doğuşunu, denizin dalgalarını, toprağın katmanlarını, hava dalgalarını yani doğadan gelen mesajları simgeler.

 

1 sayısı bağımsızlık, benzersizlik, motivasyon, ilerleme, yeni başlangıçlar ve başarı ile ilgilidir.

 

9 sayısı pozitifliğin, insanlığın, içsel bilgeliğin, sezginin ve yaşam amacının titreşimini barındırır.

 

Numerolojik olarak 19 sayısı, bir tür yeniden doğumun gerçekleşmek üzere olduğunun ve hayallerinizi gerçekleştirmeye çok yakın olduğunuzun mesajını verir.

19 sayısı gücünü doğadan alarak doğaya ve insanlığa hizmet etmek için farklı bir bakış açısıyla yeni bir başlangıç yapan Molo Urla’nın bir diğer çıkış noktasıdır.